23:25:54
Armbands mani

23:14:51
Filmchock
Han har satt in små ljusdioder också, väggen ser ut som sten =) jättefint, han är så händig så..
Ute snöar det för fullt, rätt mysigt. Tror jag ska göra lite tee och macka. Muuums, köpte nytt bröd häromdagen med havre, äter hjäl mig på det, sååå gott. Får visa det med sen =)) heheheh..
Over and out!!

22:04:56
Varför ska allt ha skavanker?
Inte bara att åka tillbaka med det heller, 6 mil... Himla skit.
21:44:02
Tattooo Feber
Och nu är det klart =) den 15:e Februari ska jag fixa min på magen. OOOOOOONT. Men nu ska det göras och det känns ändå skönt.. Den är ju sååå himla ugly just nu, tatueraren tryckte för hårt så färgen åkte ur helt enkelt, hoppas hon kan fixa det.

19:18:16
När kommer jag gifta mig?
[x] Du använder dig av en kalender
[ ] Du äger mer än ett kreditkort
[ ] Du vet hur man byter olja i bilen
[x] Du tvättar dina egna kläder
[x] Du röstar
[x] Du kan laga mat själv
[ ] Du tycker att politik är intressant
TOTALT: 5
[ ] Du kommer till skolan/jobbet tidigt varje dag
[x] Du har alltid en penna på dig
[x] Du har aldrig fått kvarsittning
[ ] Du har glömt din egen födelsedag minst en gång
[x] Du gillar att gå ut och gå själv
[x] Du har tittat på pratshower
[x] Du dricker kaffe minst en gång i veckan
TOTALT: 5
[x] Du vet hur man diskar
[x] Du kan räkna till 10 på något annat språk
[ ] När du säger att du ska göra något så gör du det
[x] Dina föräldrar litar på dig
[x] Du kan klippa gräset
[x] Du kan få vuxna att skratta utan att skämma ut dig
[ ] Du kommer ihåg att vattna blommorna
[x] Du pluggar när du måste
[ ] Du slöar inte i skolan/på jobbet
[x] Du kommer ihåg att mata dina husdjur.
TOTALT: 7
[x] Du kan stava till "erfarenhet" utan att kolla upp det
[ ] Du tränar regelbundet
[ ] Människorna på Starbucks vet vem du är
[ ] Din favoritmat är hämtmat
[ ] Det första du gör på morgonen är att få i dig coffein
[x] Du kan gå och handla utan att köpa något du inte behöver
[ ] Du förstår politiska skämt första gången de sägs
[x] Du kan skriva snabbt
TOTALT: 3
[x] Du har förstått att vädret ändras för varje timme
[ ] Dina enda vänner är från din arbetsplats
[x] Du har varit på ett tupperwear party
[x] Du har förstått att ingen tar dig seriöst sålänge du inte är över 25 och har ett fast jobb
[ ] Du har fler räkningar än du kan betala
[ ] De flesta av dina vänner är äldre än du
[x] Du kan säga nej till att stanna uppe hela natten
[x] Du använder Internet varje dag
[x] Din garderob har inte rensats på ett tag
[x] Du kan läsa en bok och faktiskt avsluta den
TOTALT: 7
Jag kommer gifta min när jag är 27 år =) låter rätt så bra iaf..
12:58:11
A Twist Of Cherry

12:30:37
Dagens Låt: Dr Dre feat Snoop Dogg - Still Dre
12:20:04
Moonlight Walk

00:35:19
Godnatt Puss
Så godnatt med er, hörs imorgon =D

23:34:53
Jessica och Daisy

23:18:28
Min lilla demon

21:28:48
Trasig SATC box =*(
FAN FAN FAN FAN FAN FAN FAN.. NÅÅÅGON har tappat min box i golvet så locket har gått sönder *ledsen* och det är INTE jag, vårdar den boxen som min egen bebis och skjuter alltid in den långt i hyllorna så den inte ska ramla ner.
Har ju den Stora skokartongen som kom först och den finns inte att köpa längre =((((
Baby vet att jag skulle bli superledsen om nåt hände med den och de finns bara han här i lägenheten. FAN FAN FAN FAN FAN FAN FAN FAN..
Vill inte tejpaa =(( ser ju så fult ut.... Skiter i om jag inte får pengar från A-Kassan, MEN MIN SATC BOX FÅÅÅÅR INTE GÅ SÖNDER...
Tror jag lägger mig och grinar i ett hörn nu.......
Lämna elaka kommentarer ni, det bevisar bara att ni inte har bättre saker för er och att ni faktiskt är mer patetiska än vad jag är!!

20:57:41
Grey Sara

18:56:43
Godis Nr 2

18:46:21
Godis Nr 1

17:16:38
Blää vill inte
Kan bara säga en sak, JAG HATAR EN I HANS KLASS just nu.. Han kan fan dra åt helvete, hur kan man göra så, jävla råtta.
Ska äta lite färdig hawaii pizza sen =) en liiten plutt hehe. Gott... Sen lite fruktsallad på det också..
Såg på ICA idag att de tagit bort Häagen glassen, undra om de ska ta in Ben & Jerrys?? =D man kan ju hoppas liiite granna iaf.. Då MÅSTE Cherry Garcia komma, sorry för mitt tjat haha!
16:17:58
I'm Such A Lip Tease
Den är något mörkare i verkligheten!

15:39:33
Chicken of the Sea??
15:11:14
Idag ska jag vara egotrippad

14:34:28
Dagens Låt: Shayne Ward - No U Hang Up
14:23:27
SNÖ?!
Har bunkrat upp idag med fruktsallad och lite chips =) och sånna där Viol tablett askar. Sååååå gott. Har tyckt om det sen jag var pytteliten.
Längtar efter honey =((

22:18:27
Britney Spears

21:29:38
Piercing
20:59:23
I Huvudet På Gynning
Nyss sett filmen D-War, skitdålig. Inget för mig. Söta drackar dock, eller ormar eller vad det var.

18:24:52
The Craving


17:41:07
Carola är blåst
Carola är en stor bluff för mig och enda gången hon släpper skivor är vid julen. OCH ALLA LÅTER LIKADANT!!
Hon tror hon är den nya jävla messias, jävla bullshit..
Ner med Carola!!!
Källa: Aftonbladet
17:33:53
Dagens Bild

16:29:16
Alla Hjärtans Dag

16:01:58
Hemma igen nu då
Mumsade lite makaronilåda på Louise också, var faktiskt riktigt gott.
Idag ska jag köpa min himla fruktsallad =) med dom röda bären hihi. Lite persika också kanske så jag har tills imorgon också.
Den 14:april ska Fia och jag till Stockholm, mahaaaa. Så nu gäller det att börja spara pengar..

12:01:58
Dagens Låt: Infinite Mass - Bullet
11:58:20
Rise and shine everybody
Ska strax träffa Fia och härja lite. Måste först få min dagliga dos av blåbärstee *mums*
Imorgon blir jag ensam hela dagen och natten för den delen också. Det är arbetsdagarna eller vad det heter. Skulle ju varit med Fia och lagat mat men hon skulle jobba =(( får köpa nå chips och bänka mig vid Sex And The City =))
På torsdag kommer svärmor och "lillebror" för att tatuera sig =D meheee. Vill också, ska nog kanske ta en promenix dit idag kanske och kika lite.
Puss pusss

01:26:23
Baby

00:55:01
Inget natt natt än
Vid ca 04:45 så kommer ett av de roligaste han sagt i serien =D Enjoooy..
23:34:40
Bloggdesign
Nu ska vi ut med vovvarna, sen hoppa i säng och kika på vår nya DVD i sovrummet, imorgon blir det Fia möte =D underbart.. Natti nattiiii. Puss!
20:45:28
Jordans tuttar är borta

19:12:00
Pitbull-Amstaff Spike


18:45:48
Nollningen

18:30:47
Friis & Co hundhalsband och koppel


15:21:19
Små små minnen

10:22:05
Dagens Låt: Madonna - What It Feels Like For A Girl
10:21:13
Trött tjej
Vi bor just nu i banankartonger och tv:n står på upp och nedvända högtalare.
Ska ut med hundarna nu, sen äta frukost innan baby kommer hem. Alla hjärtans dag presenten till honom kom idag hihi..
Jag ska till Hovet 14:e April, så är det bara =D
09:58:29
Läppglans varning
DET GÖR ONT.. Trodde aldrig jag skulle känna sån smärta på läpparna, myyy god.. Och plumpiga blev dom, dessutom röda. Det är nåt ämne i läppglanset som stimulerar blodflödet till läpparna och nåt mer.
Jag fick lov att ta bort det efter nån minut och stickandet kunde sitta i 5-10 min.. OOOUUUCH...
Det var en söt färg iaf och luktade sååå gott men shit, nej den tänker jag mig för extra mycket innan jag använder igen =P
"You may experience a slightly intense tingle that can last up to 5-10 minutes, but don't worry sweetie, it's so worth it".. NOOOOT.

09:30:48
Frieri

09:22:06
Kjoolen =D

23:44:12
Sleeepy
Natt natt sov gott..
En hel hög med basenji bebisar.
23:12:32
BRUUUN


23:11:05
Bebis bilder hihi


22:21:44
Dior addict Summer Peonies
Den luktar gudomligt gott iaf..

21:35:48
Inlagd persika
någonting och inget socker =D miiieeee, såååå gott.Dessutom finns de ju sån där fruktcocktail också, de röda bären rööör iiingen =D MIIINE..
Ska bli skönt att gå och lägga sig snart faktiskt, helt slut och har en molande huvudvärk som vägrar gå över.
Till veckan ska jag kanske på lite byxjakt med Fia, kanske är dags för ett par nya, har ju mina favoriter men de kommer ju gå sönder om jag använder dom konstant hela tiden. Det är ju faktiskt rea just nu där nere..
Ben & Jerry glassen har kommit till Filipstad, hööör på fan =D Det ni...
18:37:12
Dagens Låt: Joakim Hillson - Vacker Utan Spackel
18:13:55
Full rulle hela dagen
Full rulle hela dagen nu, både baby och jag är helt slut och hungriga.
Babes mamma ska åka förbi Ikea sen i veckan och köpa en ny tvbänk och en bokhylla till alla våra 300 dvd filmer =P hehe.
Såå nu ska jag gå och hjälpa baby och sen ska vi äta lite.. Puss puss
00:48:16
That's Enough
Baby kommer iaf bli glad på alla hjärtans dag, det är ett som är säkert =D hihi..
Puss puss och godnatt!!
23:50:12
Oz
23:16:08
He´s A Pirate
22:58:28
Läppglans problem
När jag sedan får hem läppglansen är färgen RÖD och ÖPPNAD... Den var alltså inte plomberad, plomberingen var avriven och hylsan var röd och kladdig. Klart som fan man tar kontakt med hon som har skiten och så säger hon att den är kladdig för att prislappen setatt där.
JÄVLA BULLSHIT.. Den är kladdig för att den är öppnad och använd.
Skit i om färgen inte stämde men usch, vem vill använda använt skit (herpes, andra sjukdomar). Hon har aldrig fått negativt och nu svarar hon inte när jag mailar =P dags för lite negativt omdöme.
Man behöver inte vara dum för att fatta och se när nåt är använt!! Bilden gör läppglanset ljusare än vad det är också!

19:56:28
Stövlar från Sixty Seven

14:50:04
Dagens Låt: HIM - Join Me
14:20:34
Ett hål att fylla eller bara ett intresse?
Men det kanse inte alls är så, jag kanske faktiskt gillar att spendera pengar på något jag gillar, på något jag kan använda och nåt jag tycker är fint. Jag älskar att sminka mig och fixa till mig, ha fina kläder och lukta gott.
Är jag fin i kanten för det? När man tänker på hur många miljoner tjejjer som finns där ute som sminkar och handlar mer än vad jag gör. Vad är dom då?
Känns som att mycket avundsjuka ligger bakom många kommentarer folk har om dom som kanske INTE gillar att gå i mysbyxor varje dag med stripigt hår.
Jag gillar att ha högklackat på sommaren och för att jag gillade det så fick jag skit för det på mitt gamla jobb(wasa). Bara för att NI tycker det är obevämt och ha det när ni går med barnvagnen så betyder inte det att JAG också kommer tycka så sen när jag fått knodd. Att göra mig fin får mig att må bra, men jag tänker inte ta en massa skit för det.
På jobbet innan det sa de aldrig någonting om jag hade klätt upp mig. Varför?! De kan ju ni svara mig på är ni snälla..
Det var som när jag berättade en gång att jag ALDRIG fisigt inför Babe. Varför skulle jag vilja göra det? Det är äckligt, okvinnligt och snart har man fismaraton när man ska gå och lägga sig.
Då var det plötsligt SKITkonstigt att jag aldrig gjort det.. Ehhh, USCH är det enda jag tänker säga!
Varför ska man få skit för att man gillar att göra sig fin? DET ÄR INTE FÖR ATT MAN ÄR BÄTTRE ÄN NÅGON ANNAN, man bara gillar det.. Försök att fatta det..
12:36:38
En lååång dag
Nej jag kan fortfarande inte förstå varför man vill stanna här hela livet! Ni kan ju försöka få mig att förstå...
Funderar på om jag ska klicka hem stövlarna =// jag får för baby, men känns ändå fel, men jag vet att jag behöver ett par platta stövlar och jag vill INTE ha sånna som ser ut som svartrockar skit eller ridstövlar. Hehe åångeeeest!!

00:40:20
Mr Knorrr
Ska ta och krypa ner in der säng nu faktiskt, känner mig lite trött och slut. Svimmig i huvudet?! Kanske druckit för dåligt, vad vet jag.
Dessutom, man får skriva om smink och kläder i sin blogg om man vill. Gillar man det inte, SLUTA LÄS.. Men klanka inte ner på andras intressen, det är bara omoget och lågt.
Där fick jag mitt sagt också =P Godnatt..

23:53:59
En liten sele

23:25:44
Regnjacka till Zamme
399 kr hos Doggie

22:58:02
Basenji
Parningsrop =P nice och vakna till det på morgonen.
22:16:24
Dazzling armband

21:50:31
Jamelia - Beware Of The Dog
En annan bra låt är ju Britney Spears - Do Somethin. Glo inte elakt mot någon om du inte tänker göra nåt åt saken om du tycker du är så mycket bättre.... Trodde väl inte det, mycket snack och lite verkstad!!
21:44:02
Någon gång i månaden
Allt tack vare min baby. Min älskling.
Varför kan jag ändå inte vara riktigt nöjd? Kanske är för att jag själv vill komma någonstanns i livet, med jobb och karriär, även om Babe skulle tjäna storkovan så vill inte jag vara hemmafrugan som bara lever på honom.
Kanske skulle vara skoj i början, men de skulle gå en på nerverna efter ett tag.
Jag är glad, för han finns i mitt liv och jag tror att det är den rätte =D


21:22:40
Dagens Låt: Goo Goo Dolls - Black Balloon
16:34:06
Himlen går bärsärkargång




16:28:41
Ännu en läppglans favorit

15:51:48
Nya tröjan

15:42:47
Det blev ett armband =)
Såg hur många som helst gå med blombuketter också, bara killar.. Jag vill också haaaaa.
Hmmm undra om de blir Tacos idag =D guuuud vad gott..

23:11:50
Natt dags igen
Sov så gott nu så hörs vi imorgon igen.

22:50:32
Armband igen =))

21:10:54
Läppglansfavorit

20:44:28
Morrande Zamme
18:14:22
Krabb sallad =)
Sitter fortfarande i valet och kvalet om stövlarna. Ett par andra som kostar 1300 kr. Jag fick köpa dom för babe men jag vet inte, känns som rätt mycket pengar just nu. Ska prata lite mer med honom, vill ju inte att vi ska bli ovänner på grund av ett par stövlar som han säger att jag får köpa för att han vill vara snäll som han egentligen tycker är onödigt.
Fika med Fia imorgon =) och lämna pengar till ljusen. Miieee, kommer lukta massa gott i lägenheten. Kanske blir ett litet läppglans också, men bara kanske.

15:22:09
Tjuvlyssnat
Gröna linjen mot Hagsätra
Tjej ~18 sitter med handen på magen och ser illamående ut, kille ~18 tittar bekymrat på henne.
Kille: Vad är det med dig?
Tjej: Förlåt, jag har bara så galet ont i magen.
Kille: Vadå då?
Tjej (viskar): Mensvärk...
Kille (hånler): Men det gnällde du ju över igår också, har du mens ofta eller?
Tjej: En vecka som alla andra?
Kille: En HEL jävla vecka om året?!
11:12:09
Dagens Bild

10:49:31
En liten vändning
Betalt Agria och CSN nu, känns ganska skönt. Men poff där försvann 3000 kr direkt, känns mindre bra men vad gör man när allt ska komma på en gång?
Sitter och kollar efter svarta stövlar utan klack. Hittade skitfina som inte var dyra, såklart fanns det inte i min storlek, som vanligt. Alltid min otur =(( himla skit. Finns andra också men de kostar 1000 kr, har inte råd att lägga ut det just nu! Får vänta och se kanske, har mailat dom och frågat om de kan ta in ett par i 37 iaf, håll en liten tumme =)
Gruset ute har förstört mina andra svarta stövlar =(( kan inte använda dom förrän jag har klackat om dom, väldigt väldigt tråkigt.
Stövlarna fanns inte i min storlek, var slut hos leverantören också. SKIT.. Kan man trycka ner en 37;a i en 36;a? =P
Nej ska göra mig iordning nu och knalla ner på stan och kika om hon jobbar idag.
10:02:30
Dagens Låt: 50 Cent - Candyshop
22:58:18
Drömhus




22:40:40
Mobilväska


20:33:55
Fetman tog hennes liv
Jag är i totalt chock tillstånd, herregud =( förstår inte hur någon kan vilja göra sådär mot sig själv. Varför ville hon inte ha en bypass operation innan hon inte kunde gå längre?
Om jag någonsin skulle bli överviktig så skulle jag välja bypass direkt, utan att tveka.. Iallafall om jag kände att jag inte skulle klara av att själv gå ner i vikt. Gud så hemskt.
Hon väger 400 kg, nästan ett halvt ton =((
18:56:07
Såhär gick det
Baby och jag ska mumsa Grandiosa Tex Mex pizza strax =) och kila på Van Helsing sen. Bara myspys. Han sitter och pluggar jägarexamen för fullt, himla knäpp skalle.
Nu kanske de är på planerna att vi kanske ska flytta till Österrike också, MYYY GOOOD säger jag bara. Shit. Tänk att varje dag bara få kunna prata svenska med baby och att ingen annan fattar vad man säger.. Måste lära mig tyska igen =P usch ehehhe!

18:42:02
Dagens Låt: Broder Daniel - Underground
18:37:36
Burnout jämförelse
13:55:47
Dagens Bild

13:39:06
En natt med konstig sömn
Någon mer än jag som är trött på Janet Jacksons extremt skitdåliga låt som går om och om igen på MTV?! Spyr snart!
Hungrig och frusen också =( blääää... Uttråkad!
13:28:17
Svart med rosa blommor
12:58:23
RIP Heath Ledger

23:16:28
Natt natt
Är redan nervös inför imorgon faktiskt, inte så konstigt kanske.
Sov så gott allihopa. Pussar

22:05:34
Får jag ta din tunga?

20:56:31
Bärväska

19:51:45
Godaste hamburgaren

19:36:16
En enda sak i huvudet
Gynning ikväll också =)) alltid lika roligt.. Så de får bli lite Häagen glass med cookie dough smak till det.

16:09:00
Vovve bling bling =)
15:33:15
MSN

14:51:08
Soldier Boy - Crank That
Första videon: Hur dansen ser ut..
Andra videon: Trodde jag skulle kissa på mig av skratt hahaha..
14:45:24
Robyn är ful
14:15:28
Dagens VILL HAAA
· Perfect Lipstick in Melt and Stiletto
· Mosaic Blush in Lust
· Lip Gloss in Bling, Hottie and Wet
· Lip Plumper
· Mosaic Bronzer in Gilded
· Mosaic Eyeshadow in Smitten and Crave
· Long-wear Eye Cream in Stay Intimate and Stay Delicate
· Silky Eyeshadow in Lose Control, Provocateur and Mystified
· Intensifying Mascara in Blackest BlackKostar $69.99..
Guuud vad jag är värd en sån väska =D miiiiee!

14:05:37
Angel Lip Gloss

13:26:13
Jobbintervju
Man vet ju aldrig.
Det är alltid någonting iaf!
11:52:13
Dagens Låt: Addis Black Widow - Wait In Summer
11:50:37
Ännu en ny dag att ta tag i
Tänkte på en sak, a-kassa idioterna har ju inte skickat ut kassakort till mig så nu kommer jag missa 2 veckors utbetalning, känns som att de gör det bara för att jag inte ska få mer pengar. Har nämligen fyllt i för v 51-52 och 1-2. 3-4 fattas alltså, men det är väl någon baktanke med det också, som med allt annat!
Ska strax gå och luncha lite med baby, han bjuder =P kan han inte bjuda mig på ett par lågklackade stövlar ist hehe.
23:20:57
Nussa der kudde
Natti natti..

22:43:40
Dagens Bild

22:29:20
Maaajs
Åhhh är sååå sugen på majskolvar =) med smör. GUUUD vad gott hehehe!!
21:58:26
Mr Woodcock
19:49:33
Bilder gjorda av mat och kläder =D



19:26:02
Nostalgin flödar =))
Nyss mumsat i mig vårrulle och ris. Använde den nya koksaken från Tupperware och den var faktiskt skitbra =) super, värd pengarna nu när man bara ska leva på potatis och kål.
Lyssnade på en gammal skiva idag där jag hade massor av gamla låtar så här kommer lite mer nostalgi.. Weeping Willows med Touch Me.
16:28:48
No Mercy - Where Do You Go
15:18:05
Dagens Låt: Crazy Town - Butterfly
15:13:23
Geisha Orange Dream

14:29:31
Ett litet skratt under dagen
Gröna Linjen mot Farsta strand
Tunnelbanerösten: "Nästa Gubbängen".
Kille ~15: Farsan, ska inte du av och beta lite här?!
Kille 15+ #1: Ey grabbar, jag ska lära er! Alla tjejer är horor förutom din mamma och din syster.
Kille 15+ #2: Men då måste din mamma och din syster va en hora för mig?
Willys, Uppsala
(Tonårstjej kommer in och vill söka sommarjobb).
Chefen: Vad gör du idag då?
Tonårstjej (ser förvirrad ut): Idag ska jag träna och så hade jag tänkt baka.
Chefen: Jag menar vad jobbar du med...
14:04:22
Varför blir man alltid sur?
VI MÅR DÅLIGT OCH DÅ ÄR VI NÖDVÄNDIGTVIS INTE SURA.. VI MÅR DÅLIGT!!
Fan ni killar är ju de trögaste släktet någonsin!
Som att jag kanske någongång under kvällen på kåren kanske vill se vart du är och vad du gör, när jag önskar att du kanske kom och pussade på mig ibland då blir du skitsur och säger att du måste SITTA IHOP med mig för att jag kan ju aldrig vara ensam.. Men shit, det finns väl mellanting?? Men hos honom är det antingen inte ses nånting eller sitta ihop när vi är på krogen..
Som sagt, ni killar, de ska alltid överdrivas till maximum för att ni ska bli nöjda och sen än en gång kunna skylla på att det är ju viii som är sura och inte dom!

13:32:17
Jag ger upp
Jag ger upp nu, jag skiter i det här..
12:14:04
A-Kassa
DESSUTOM så dras de ju 744 kr till äckel facket också.. De kan lika gärna skjuta mig här och nu!
00:04:23
Godnatt

23:47:49
Sommarfrukter






23:41:27
Min svägerska
23:06:42
På kändisarnas läppar


22:32:05
Victorias Secret


21:45:06
I min walkman mobil =)
1. Nicole Scherzinger - Baby Love
2. Adam Tensta - Dopeboy
3. Jessica Simpson - Let Him Fly
4. Supermode - Tell Me Why
5. Britney Spears - Piece of Me
6. Monrose - Strictly Physical
7. Henri Mancini - Moonriver
8. 50 cent feat Justin Timberlake - Ayo Technology
9. Kent - Columbus
10. Flux - Bloc Party
11. Brick & Lace - Love Is Wicked
12. Vincent - Miss Blue
13. Gwen Stefani - Early Winter
14. Crazy Town - Butterfly
15. Adam Tensta - My Cool
16. Scooter - Apache
17. Adam Tensta - They Wanna Know
18. Sugar Hill Gang - Apache

21:09:01
Finaste kändishåret
Det står helt klart mellan Jennifer Aniston och Jessica Simpson. Jessica hade iaf förut världens finaste hår =) tänk om man själv kunde passa i den färgen =D


19:16:26
Mumsa vildsvin
Nu ska baby och jag mumsa i oss lite vildsvin med potatis och sås. Guuuuud så gott. Har ni aldrig ätit det så måste ni prova om ni får chansen =D

15:46:14
Sophie Kinsella Shopaholic blir film
Sex and the City har premiär 21:a Juni är det sagt nu =))..
15:29:33
För att få läsare
Tråkigt är det iaf!
14:08:37
Dagens Bild

13:57:35
Rosfavorit

Älskar den här Water misten från Oriflame som luktar rosor =) den ligger alltid i väskan. Den kostar runt 100 kr och är lite krånglig att få tag i, helst ska man ju känna någon som är säljkonsulent =))
Annars kan du prova på Oriflame och läsa dig fram hur man gör för att kunna handla =)
Krångligt men det går. Luktar underbart iaf och är så lätt att ha med sig överallt!
12:57:44
Flår djuren levande =*(
Är du känslig så ska du INTE titta på den här videon!!!
12:32:07
Dagens Låt: Nicole Scherzinger - Baby Love
12:15:30
Pojke sjunger Britney och blir skrämd av mamma
12:08:33
Jefla skit
11:56:45
Ljusparty och The Holiday
Sen åkte vi iaf till ICA och hyrde The Holiday och köpte godis. Var faktiskt en superduper film =) gamla gubben, då kom tårarna på både Fia och mig hehehe..
Idag blir det att tvätta massa kläder och hänga ut lite täcken och sånt på vädring =) sen bara vänta på att My Man ska komma hem och pussa på mig igen =D

16:50:11
På gång =)
15:54:11
Efterfesten hackad
14:43:45
Två söta =)

13:38:12
Sex And The City Get Carried Away

13:20:08
Depptestet

13:01:28
Stoooorm
Sov alldeles för länge idag som vanligt, bara en natt till utan baby sen får jag äntligen krypa upp hos honom igen och bara mysa =) nu har han ju inte inläsningsvecka längre så. Han är ute och jagar hjort idag =P de har redan tagit 4 st, massa gott gott.
En lite rolig kändisgrej. Visste ni att Gwen Stefani egentligen är brunett? Hehe många som säker vet det, tyckte de var lite fränt faktiskt, undra hur hon skulle se ut som en brunis i håret, annorlunda =)
Här kommer en liten video på lillkillen =) lite mörk men vad gör det?
12:45:47
Dagens Låt: Pink - Most Girls
00:43:14
Den sötaste vovven =))

23:54:19
Supermode - Tell Me Why
23:45:37
Ser aldrig på TV
Då menar jag inte DVD och sånt utan på vanlig tv. Har ingen serie jag följer eller nån såpa. Ingenting och ärligt talat så känns det så himla skönt att inte behöva vara bunden till någonting. De enda jag någorlunda gillar att kolla på är Simpsons och Miami Ink =) de inspirerar hehe!
Sitter hellre och kollar på nån serie eller DVD, då behöver man inte zappa om det är nåt dåligt program =) man vet att man tittar på nåt man gillar..
Baby har lovat mig att vi ska gå och simma nästa vecka =) sådeså. Kommer bli en bättre vecka nästa vecka förhoppningsvis, jag ska sluta vara sur och nere. Försöka iaf..
Jag är sugen på en rejäl drink just nu, gud vad gott =P

21:40:32
Stövlar med päls
Jag är kär, så är det bara =D igen från Victorias Secret ♥

20:39:20
Läppglans

20:29:22
Namnhalsband
18:09:01
Hawaiian Tropic

15:22:22
När man inte har nåt att göra
Har iaf lite Häagen glass kvar iaf hehe. En liten tröst.
Imorgon blir de ljusparty med Fia =D vill handla men jag ska försöka hålla mig. Vi får ha ett själva sen helt enkelt när ekonomin blivit bättre =))
Wtf ska jag frossa nu då?? Morötter?? God DÄMIT!!

12:07:10
Mordet i Rödeby
Undrar vad man själv hade gjort, usch..
"15 åringen beskrivs som en snäll kille".. Yeah right.. En kille som muckade med min pojkvän förut här i stan blev knivskuren samma kväll som min pojkvän sagt åt honom "att snart kommer du träffa på fel kille om du inte lägger av".. Hans mamma sa "Han har ALDRIG gjort nånting och är ju sååå snäll".. Hennes son slåss varje helg och muckar med allt han ser så fort han druckit..
Konstigt allt sånt där, tycker synd om pappan som sköt men samtidigt inte.
11:40:20
Dagens Låt: Jag Är En Gummi Björn
11:06:38
Jag ääääär vaken
En dag fick jag vara med på mest aktiva listan =P de roligaste var ju såklart alla söta kommentarer..
Saknar...
23:27:41
Mörkret kryper tätt inpå som en slöja
Baby har iaf varit med och skjutit ett vildsvin ikväll =P isch.. Det är gott, så länge jag slipper se eller vara med om det själv.. Saknar honom, det gör jag verkligen, gör inte saken bättre av att jag kollar på Sex and the city med avsnitten där Aidan och Carrie gör slut. Vill ha honom hemma hos mig =( 3 nätter helt ensam. Vill inte alls.. Avskyr att ligga i sängen själv, även om han tar upp 90% av den, så vill jag inte sova själv. Jag ska verkligen sluta vara sur nu, när man sen blir ensam på nätterna så inser man verkligen hur mycket man håller av en person och hur mycket man tar saker för givet.
Om mindre än en månad har vi varit förlovade i 1 år, vill göra nåt speciellt för honom då, men vet inte vad. Allt är så osäkert just nu när jag inte vet om jag får A-Kassa i tid eller inte, det ordnar sig nog på nåt vis.
Det här får bli nog sista inlägget för idag, känner mig lite nere och ensam just nu =( hoppas ni får en bra natt och en bra morgon. Puss puss^^



21:50:09
Jessica =)

21:38:49
Sommar sommar sommar

Solnedgång på Gotland och jag i förtältet =)) guud vad kort hår jag hade där!

Och en liiten vovve i massa grönt hehe!


20:06:56
Armband
19:05:23
Ashley Tisdale - He Said, She Said
17:53:43
H&M


17:17:21
Jag har en liten Gremling i lägenheten

15:45:09
Gloss & Charm

14:33:51
Chanel inspirerade örhängen med hjärta
14:12:29
Ensam igen
Hur kommer det bli sen när jag kommer vara ensam 3 månader? Måste spara pengar så jag kan hitta på saker då...
Orkar inte =*(
13:48:54
Naaapps och Doritos

12:43:41
Dagens Låt: Rappin 4 Tay - Playaz Club
12:33:35
Godmorgon =)
Ska iväg ut med voffsen nu och sen iväg och handla med babe innan han ska åka hem. Usch vill inte alls vara ensam hemma i helgen, tur att Fia finns iaf! Ska köpa mina tre nappsmaker idag =P måste ju ha nåt att mumsa på när Sex and the city rullar hehhee..
Får bli ett bättre inlägg senare.. Tack igen för alla söta kommentarer =D gör mig superduperglad, ska försöka hinna svara på alla sen hihi!!
22:45:26
Night time kanske?!
Nyss kikat på Catacombs, usch vilken obehaglig film, rätt bra faktiskt =) men man sitter som på nålar hehe..
Undra om de kanske bli natten nu och lite Scrubs innan man sover hehe.. Zamme ligger under soffan och låter allmännt mongo hehe, den hunden har verkligen personlighet haha.. Får visa en video imorgon så får ni se hur han låter när buset har tagit över..
Brukar ni har några speciella nattritualer för att kunna sova???
Natti natti så hörs vi igen imorgon =))


18:52:27
Dagens Låt: Olivia & John - Your The One That I Want
17:54:58
Hemma igen
Köpte lite hårspray idag faktiskt. 2 för 40 kr, sån där rosa från Schwartzkopf Taft =)) luktar ju såååå mumma och de var ju faktiskt billigt och hårspray går alltid åt så hehe =))
Hmm undra vad vi ska äta för gott idag egentligen. Någon som har nåt tips?

15:30:33
On my way
Puss på er <3
15:14:43
Dansa INTE såhär på krogen
Hahahhahaha ibland så är man bara så lätt road =D älskar hans dans haha men den passar nog inte på dansgolvet hehe!
14:09:06
Ensamma i helgen

13:51:05
Mest Aktiva listan
Nej men shit =D vilken treeevlig överraskning hehe. Roligt roligt..

13:23:40
Weehhooo fikatajm
Jag dammsög ändå iaf lite granna, tänkte ta hela vardagsrumsmattan imorgon, idag fick de bli hallmattan =P heheh!!
Läste precis om en kille som fick en lungsjukdom kallad popcorn lunga. Han åt TVÅ påsar popcorn om dagen i 10 ÅR.. Shit shit. Och nu har han stämt affären för att de inte varnade honom att man kunde bli sjuk. Gud vad puckat =P HUR ska de kunna veta det? Och vilken "normal" människa äter två påsar popcorn om dagen? I 10 år??
Källa: Aftonbladet
12:34:13
Zamme video =)
12:18:24
Såååå hiiimla trött på det här
Baby sa: "Du ville inte jobba och du vill inte sitta hemma, vad ska du göra då?" Jag ville inte jobba där på Wasa för det sög och vem vill sitta hemma konstant varje dag för att man inte har några pengar??
Dessutom ringde jag A-Kassan idag, arbetsgivarintyget jag skickade in var inte giltigt för det var kopior.. JAAAHAAAA, ringa Dalatrafik som blev lika irriterade som jag.. Tänk om jag inte ringt till dom då hade jag inte fått reda på att det inte stämde och så hade de tagit ännu längre tid. Om jag INTE skickar in papprena så får jag inga pengar. Skitkul, hoppas Dalatrafik fixar det där illa kvickt nu.. Börjar tappa sugen nu!!
10:01:40
Dior

09:49:07
Sommar all over again


08:52:15
Uppe med tuppen
Regnar idag.. Jippie.. Hoppas de fungerar att lägga in videos idag, var ju lite torka igår tråkigt nog..
Nej lite banan och teé till frukost får det bli nu =))
Godmorgon <3
20:27:41
Läppglans
19:18:30
Superduper mätt
Jag är sååå himla handlingssugen. Läppglans och en ny gardigan vill jag ha.. En vit med knappar, åhhhhhhh! Imorgon blir de samtal till A-Kassan och puscha dom lite. Är trött på att vänta nu, en månad har gått och inget svar än, bara tjat om papper och shit.

15:57:21
Vatten
Hihi de blir biff ikväll =)) sådeså.. Och semlor hihi..
Undra om det vi gör nu i livet kommer tillbaka till oss senare i livet eller i ett helt nytt liv.. Karma.. Det verkar iaf som det, att allt skit jag gjort i livet nu kommit tillbaka under det här året. Har jag verkligen varit så hemsk? Det verkar definitivt som det just nu iaf.
Finns inget jobb på mitt gamla lag på WASA heller, de verkar kicka folk igen, iaf som ryktet säger, men vad vet jag.. Orka bry sig just nu. Skulle ALDRIG vilja få fast jobb där, inte ens om jag har barn och ska köpa villa. Jag hade gjort allt som stod i min makt för att försöka hitta nåt annat. Att ha ångest varje gång man ska gå till jobbet är ju verkligen inte bra.. Är glad att Fia kom därifrån, finns så mycket bättre jobb och jobb som inte man får ångest av hehehe!!
Jag vill Shoppa =*(
13:22:18
Semlor

12:03:54
Blåå stickad tröja

11:49:30
Sååååå himla uttråkad
Trött på att inte kunna ta mig någonstans för vi har ingen bil som är säker att köra!
Miss Kranky idag, verkligen. USCH!!!
23:18:08
Godnatt alla söta läsare =)
Lämna gärna nån snäll kommentar så jag kan få bli lite glad imorgon =))

22:30:32
Videos?!
Irriterande det är när man ska titta på nåt på Aftonbladet och så måste man vara en himla plusmedlem för att se vissa saker, betala för att se lite frukt? Hmmm nej tack..
"Om man inte tar tid att vårda sin kropp nu, måste man ta tid att vårda sjukdomar sedan".
Imorgon ska jag köpa melon =) onödigt vetande hehe!

21:29:01
Rekord =))
281 =) and counting!
20:54:14
Räkor
Håller på att tina räkor för fullt =) mummaaa..
Tänker alldeles för mycket på hur allt kommer att bli till våren när babe kommer vara borta i 3 månader på Exjobb, inge roligt att sitta hemma själv om man inte har nåt jobb.. Om jag ska åka dit måste Zamme följa med också, roligt med packning och en galen vovve i knät.. Ja nej jag ser tyvärr inte att det kommer bli en bra vår tyvärr!! Usch tänker alldeles för mycket..

18:46:17
Dagens Bild

17:40:35
Zamme och jag



16:45:07
Whiskys sovställningar igen

16:20:34
Att älska, eller inte älska?
Ärligt talat, visst ska man älska sig själv och sånt, men någon måtta får det väl ändå vara!! Bara för det får ni se ännu en bild på mig hahahahah!!
16:11:33
Blåbärstee

12:03:07
Outfit
Kofta: Ginatricot
Gul topp: Ichi
Jeans: Miss Sixty
Skärp: H&M

11:22:50
Blondin?!


10:23:25
Ny bloggdesign
09:02:16
Dagens Låt: Bee Gees - Stayin Alive
08:25:34
Grinig morgon
Ingen idé att sova längre, behöver ändå gå upp i tid en dag i veckan iaf! Ska träffa Fia vid ett också =) och sen ska jag faktiskt förbi biblioteket och låna lite böcker =)
Får bli SATC nu på morgonen som vanligt, underbart sätt att starta en dålig dag på =)
23:58:46
Vad händer???
Hihi svägerskan har träffat Adam Tensta, DE NIII... In your face hihi.. Men för henne var han tydligen bara Adam för han ville inte sjunga ;) eller hur var det Linda??
Nej nu ger jag upp. I'm OOooout!!! Puss
23:54:51
Soon to be mine

21:57:41
Shopping mani
Adam Tensta är ju fööör sköön =D love him. Han är nya svenska favoriten tillsammans med Vincent hihi!!
Träffa Fia imorgon =)) ska bli så skoj hihi.. Nej puss på er nu!
19:56:03
Miami Ink

Min på ryggen =) behöver fyllas i dock!!
16:45:35
Liiiiten Sara =)


Meeee som bäbis =))
16:11:36
Störande grannar
HUR kan man höra hur några festar när man bor två våningar upp? Helt sjukt!!! HSB nästa =P
Bitch I Know, undra hur många som kommer kommentera att jag är patetisk nu då?
Inget har hänt idag alls =P hehe söndag såklart.. Kanske blir ljusparty på lördag =) vill ha lite ljus som luktar körsbär hihi.. Imorgon blir de nog en liten träff med Fia också =) hoppas iaf..
Varit ensam hela dagen nu, baby pluggar som en tok och har tenta nästa veckan. Tur att SATC finns iaf, annars hade jag blivit totalt cockobäng hehe!!!
Vovvepromenad nu!!
15:54:02
En Zamsung =)


15:16:38
Chanel Large Lambskin Totebag

14:18:49
Drink sugen

13:56:38
Dagens Låt: Vanessa Paradis - Joe Le Taxi
22:17:53
Elransonering

18:36:05
Grattis Aguilera och Richie =)
18:32:23
Nappars kärlek

18:05:12
E-Rotic - Fred Come To Bed
15:24:20
Sminklös Jessica Simpson


14:36:13
Kines eller svensk???
Dessutom om vi skulle fly till deras länder, tror du verkligen de skulle vilja att vi öppnade våra kyrkor hit och dit bland alla tempel och synagogor??! Hmm nej..
Vi skulle antagligen få ta seden dit vi kommer. Lära oss språket direkt och smälta in så gott det gick.. Men så funkar det inte här, för sverige är mångkulturellt..
Och vad hade hänt om vi kommit ner dit och begått ett brott?? Hmm vill jag inte ens tänka på!
Finns det ens nåt som heter Svenskt längre??
Nej jag är inte rasse, bara en tjej med många tankar som snurrar hit och dit...
14:19:16
Dagens Låt: Adam Tensta - Dopeboy
14:07:39
Regn? Tar det aldrig slut?
Nu är alla ljusstakar borta, känns sååå himla skönt =D nu ska allt bara ner i källaren.
Såååå vad händer annars idag då? Som vanligt ingenting, Fia jobbar, baby pluggar och det regnar hehe.. Allt stänger vid två också. Får helt enkelt fortsätta med mitt SATC maraton =)) inte mig emot hihi..

En halvt uppäten klubba jag fick hos pizzan =)) med körsbärssmak (ÄNTLIGEN) Åt sallad iaf och ingen äcklich pizza =))
00:58:16
Fresh Prince In Bell Air - Jump On It
23:21:17
Fluffiga Flip-Flop från UGG

23:05:14
Zamme & Whisky, tha doooougs


22:22:09
Coca Cola, livets dryck den här helgen
Har en ny kärlek helt klart(inom musik) =)) Adam Tensta och nej inte bara My Cool då =) Favoriten är Dopeboy, ääääger!!
Nyss kollat på koreanska filmen The Host, väldigt flummig och den skulle nog vara bättre om den blev gjord i ett annat land, inte för att vara dum, men de var så mycket fjanterier, konstig musik och konstig dialog i hela filmen, men annars var den bra =P heheh!

19:31:38
Heidi Klum och Seal Volkswagen
Som alltid är Heidi störtskön =D love that girl!
18:02:25
ATG Statues
15:27:49
Pixars Wall-E
15:00:52
Velour Set
Byxa: 851 kr
Hoodie: 998 kr
Juicy Couture hos Nelly!

14:58:00
Vill ha vill ha vill haaa
14:48:19
Dagen då allt ordnade sig
När jag fixade papprena idag så var Marianne, som hon heter, mer intresserad av min naglar verkade det som hehe, imponerad blev hon också när jag sa att det faktiskt var mina egna och inte gjorda någonstans! Första gången som mina naglar verkligen blivit långa och starka =))
Bara den 11:e idag, långt till löningen, kommer iaf få semesterersättning, hoppas de blir lite pengar iaf och förhoppningsvis A-Kassa.. Undrar hur mycket jag kommer att få där!! Det återstår att se..
Åhhhh är såååå shoppingsugen, typiskt typiskt... Ett par örhängen bara =(( de hade gjort så stor skillnad =P hahah, nejj jag får vänta.. Vill ha nya svarta stövlar också, redan hittat dom jag vill ha men de kostar 1200 kr =*( DÄMIT!
13:51:42
SATC - The Drought
12:33:35
Dagens Låt: Frankie Goes To Hollywood - Relax (Don't Do It)
12:30:02
Sött

12:09:46
ELLE
"Vinterblek, Hyn alla vill ha" Mjaaaa eller inte =P blekfis vill inte jag vara iaf, tycker man ser sjuk ut då om man inte fixar de så snyggt som Dita tex. Men vem vill använda Pigmentkrämer?? Snacka om knasigt!

11:56:10
Alla som inte dansar
Har fixat underskrift från skolan nu också så nu är det bara att skicka in allt och vänta på svar. På domen =P

18:27:29
Utomlandskänsla

18:08:12
Peppning till dig själv
1. Åtminstone 2 personer i världen älskar Dig så mycket att de skulle dö för Din skull.
2. Åtminstone 15 personer älskar Dig på något sätt.
3. Den enda anledningen till att någon hatar Dig, är att de skulle vilja
vara precis som Du.
4. Ett leende från Dig kan ge lycka till vem som helst, även om de inte känner Dig.
5. Varenda kväll tänker någon på Dig innan den somnar.
6. Du betyder allt för någon.
7. Om det inte vore för Dig, skulle någon inte leva nu.
8. Du är speciell och unik.
9. Någon som Du inte ens vet existerar, älskar Dig.
10. När Du gjort ditt livs största misstag, kommer det något gott ur detta .
11. När Du tror att hela världen vänt ryggen åt Dig, titta en gång till,
det är troligtvis Du som vänt världen ryggen.
12. När Du tror att Du inte har den minsta chans att få som Du vill, får Du det inte heller. Men om Du tror på Dig sjäv, får du Exakt som Du ville, förr eller senare.
13. Kom alltid ihåg komplimanger Du fått, glöm alla otäcka gliringar.
14. Tala alltid om vad Du tycker om folk till dem. De mår mycket bättre, om de vet.
15. Om Du har en underbar bästa vän, ta Dig tid att låta vännen veta att denne är underbar

16:44:16
En bild

15:27:41
Skrynklad
14:51:37
Dagens Låt: The Proclaimers - I'm Gonna Be
14:17:51
Hmmm videoblogg?
Suttit i kö med A-Kassan i 20 min nu, jippiee, de tråkiga är att de inte kan säga vilken plats i kön man har. Hör och häpna också, jag fick arbetsgivarintyg från gamla jobbet =)) imponerande hihi..
Grått väder ute som vanligt, sov till ett idag, inte bra inte bra.. Behöver soool.
That's enough from me just nu =P

Jag ska köpa Ramlösa blåbär idag =)) varför kan de aldrig göra körsbär?
13:41:14
För dig Fia =))
23:19:46
Visste du att...
tillräcklig energi för att värma en kopp kaffe?
(Är knappast värt det...)
Om du fjärtar oavbrutet I 6 år och 9 månader kommer du att producera
tillräckligt med gas till en atombomb?
(Nu börjar det likna något!)
Hjärtat producerar så pass stort tryck när det pumpar blod runt I
kroppen att det kan spruta 914,40 cm?
(Oh My God!)
En gris orgasm varar I 30 minuter?
(I mitt nästa liv vill jag vara en gris!!)
En kackerlacka kan leva I 9 dagar utan huvud innan den dör?
(Ohyggligt!)
(Jag har fortfarande inte kommit över det där med grisen...)
Om du bankar ditt huvud in I väggen gör du av med 150 kalorier I
timman?
(Prova inte detta där hemma. Men kanske på arbetet...)
Hannen hos vandrande pinnar kan inte para sig när dennes huvud är
fast vid kroppen. Honan tar initiativet till sex genom att slita
loss hannens huvud?
('Älskling, jag är hemma! Vad f...?!')
En loppa kan hoppa 350 gånger så långt som sin kroppslängd? Det
motsvarar att en människa hoppar längden av en fotbollsplan.
(30 minuter...Lyckliga gris.. Kan du föreställa dig detta??)
Havskatten har över 27000 smaklökar!
(Vad kan vara så välsmakande på botten av havet?)
Några lejon parar sig över 50 gånger om dagen?
(Jag vill fortfarande va en gris I mitt nästa liv - kvalitet framför
kvantitet!)
Fjärilar smakar med fötterna?
(Någonting jag alltid har önskat att veta!)
Den starkaste muskel I kroppen är tungan?
(Hmmmmmm....)
Högerhänta människor lever I genomsnitt 9 år längre än vänsterhänta?
(!)
Elefanter är de enda djur som inte kan hoppa?
(OK, det är nog bra.....)
En katts urin lyser under svart ljus?
(Svart ljus.... ?)
En struts öga är större än dennes hjärna?
(Jag känner människor med samma problem...)
Sjöstjärnor har ingen hjärna!
(Sådana människor känner jag också!)
Isbjörnar är vänsterhänta?
(Om dom byter, kommer de att leva längre!)
Människor och delfiner är de enda arter som har sex för lustens
skull?
(Men grisen då?)
Nu när du har flinat minst en gång, är det din tur att sprida
dumheterna och skicka dem till någon du tycker skulle kunna behöva
ett flin...
(Kanske till och med ett gott skratt....) Ha en jättebra dag!!!
22:54:03
Alvin and the Chipmunks

19:17:14
Let Him Fly
Låg och tänkte länge och väl igår natt om förhållanden.
Vad skulle egentligen hända om Babe och jag gick skilda vägar? Skulle vi gå som vänner? Vart skulle jag ta vägen? Om jag skulle flytta till Borlänge igen så har jag ingenting kvar där alls, ingenting. Ska vi dela på allt? Filmer? Möbler? Vad är mitt och ditt?
Tror inte jag skulle vilja ha nåt som vi köpt tillsammans, skulle göra alldeles för ont och för många minnen skulle alltid bli påminda varje dag!
Tankar som verkligen håller en vaken. Det bara snurrar. Hemskt..
Bild från Deviantart
15:32:24
Touchscreen

14:32:54
Lurar in the ears
För faktiskt första gången så sitter jag med lurar i öronen och lyssnar på musik, riktigt skönt faktiskt =)) tur att man har en walkman mobil också hihi.
Sååååå sugen på att köpa armband, åååååhhhhh abstinens.. Baby tyckte jag hade varit jätteduktig som inte handlat nåt den här månaden och de tycker jag med. Men vilken abstinens jag fick igår när jag såg rosa örhängen och ett läppglans som luktade rosor =P SMÄLLA AV... Dessutom alla armband, ARMBANDOHOLIC!
Men nu funderar jag faktiskt på att spela lite Heavenly Sword längesen nu =))

14:01:47
Dagens Låt: Goo goo dolls - Slide
13:50:19
Sommarväska =)

Söööt. Men hela min garderob är rosa hehe =))
13:43:21
Kjol från Sanna =))

12:28:58
Jävla slaskäckel
Sover till ett två om dagarna och kan inte sova på nätterna, har blivit en ond cirkel av allting!
Nej ska äta lite buffe med älsklingen på Två hjärtan =)) Puss
22:56:30
Söööta skor =))

22:16:09
Brunfis =))


20:48:59
20 vs 40
Mina nya mystofflor jag fick i julklapp =)) verkar vara många i bloggvärlden som fått sånna hehe!!

19:32:53
Duschfavorit

Världens underbaraste doft i den här Duscholjan med gardeniablomma. Gör huden mjuk och luktar sååååå gott! Har inte använt den innan men tog tillfället i akt idag =) nya favoriten.
Finns på Yves Rocher för 19.00 kr.. Det kan vi snacka biiiilligt =D
16:40:47
Frosen Desire

16:16:29
Mummis fika
Bilder på mumsiga bakelser och på Fias choklad och min Latte med vattenmelon smak hehe, gott var det iaf!


13:02:00
Oväntade upptäckter
Tänk vad man kan stöta på när man rensar lite i linne lådan =)) hittade ett vitt linne med spets jag inte trodde jag hade köpt, men de hade jag =D snacka om glad jag blev hihi. Har det linnet i både svart, grått, beige och vitt. Jag bara är sån, hittar jag nåt jag gillar köper jag det i massa färger. Kolla tubtoppsklänningarna =)) svart, blå, tre olika rosa =)) hehe och fler kommer det bli, älskar dom klänningarna..Snart ut med vovvarna och sen iväg och fika, underbart =) Längtar efter en riktigt god Latte!!
12:19:41
Älskade pälsklingar

11:47:40
Kan klockan gå segare??
Det bästa med att få en ny mobil är att man får extra av allt =) extra laddare, extra lurar om de andra skulle gå sönder =)) Perfa, så nu ligger lilla rödis älsklingen på laddning och gottar sig.. Min underbara babe ska ha den mesta crediten, de var ju han som fixade den =)) LOVE YOUUU!!!
Undra om man ska köra lite mera SATC maraton =)) då går tiden fort.. Bästa serien någonsin, helt klart. Såå tråkigt att den lades ner, nu är de bara att vänta till filmen kommer =) och eventuellt pratar de ju om att göra en uppföljare av den, men de kanske bara är spekulationer!

11:28:46
Dagens Låt: The Cure - Friday I'm In Love
10:44:01
Moobiiiil
20:46:54
Tidig kväll
Kikar på Extreme Home Makeover, gråter redan nu, sååå fint att de vill göra hus till människor som verkligen behöver det.
Natt natt ^^
19:17:31
Britney var drogfri
"Britney var inte påverkad av alkohol eller droger under sin vistelse på sjukhuset Cedars Sinai i helgen.
Det uppger en källa som People magazine hävdar är mycket "trovärdig". Källan uppger också att Britney Spears aldrig hotade att begå självmord under de dramatiska timmarna i fredags."
Källa: Aftonbladet
Ursäkta men jag börjar bli så trött på hur media alltid ska vrida saker precis som de vill. LÄMNA HENNE IFRED det är det hon behöver, lugn och ro! Brukar inte bry mig speciellt mycket men nu tycker jag synd om henne, snälla nån. Vem som helst skulle bli helt psykad av alla paparazzis som VARJE dag sitter på en bara för att få sina jävla bilder..
19:05:22
Modellen förbjuder skräpmat
Källa: Aftonbladet
VILKET JÄVLA SKITSNACK.. Hon ville inte att barnen skulle äta skräpmat utan mycket grönsaker. ÄR DET EN DIET?? Jävla media, fy fan säger jag bara. Mina ungar ska inte heller äta skitmat, men de är ju för fan ingen diet.. Hon är ju ett skitbra föredöme för alla att försöka få sina barn att äta nyttigt och inte bli feta som de flesta är i USA just nu. Media kan verkligen vrida sönder saker!

18:42:58
Är glass godis?

18:24:45
Jeansklänning

15:00:40
SATC
14:09:53
Långpromenad
Inte ätit godis än så länge *stolt*
Imorgon blir det fika med Fia =)))
Blivit lite tafs med A-kassan igen. Måste ha arbetsgivarintyg från mitt gamla jobb och där slutade jag för över ett år sedan. Och sist jag skulle ha ett intyg visste de inte ens vad det var för något och frågade mig vad det var. Hoppas de går bättre den här gången. Allt måste vara fixat inom en månad också. Vi klarar oss inte utan pengar en månad till, de går inte!
Måste fylla i ett papper om att jag pluggat också, som ett bevis =S Kunde de inte sagt det på en gång när jag ringde sist? Då var de inget som fattades alls. Så himla sjukt system!
Nej undra om det ska få bli lite Sex And The City maraton igen =)) var ju ett tag sen nu hihi. Det roliga är ju att baby tycker det också är skoj.
13:48:51
Juicy Couture



13:38:57
Dagens Låt: Aha - Forever Not Yours
00:28:50
Victorias Secret Fashion Show 2008



Det setet skulle INTE vara fel att ha =)) så fint!

17:27:47
Tankarna vandrar iväg igen

16:31:12
Miss Stäääd
Snart iväg och mumsa mat till Secret Show hihi miiieee.
Det är One Hit Wonders på MTV =)) så roligt att se och vilka minnen som dyker upp!
14:57:23
Snöoväder
Dags att hänga upp lite gardiner =)) och bädda sängen hehe

14:18:23
Dagens Låt: Love Spit Love - How Soon Is Now
13:09:35
Dagens Bild

13:08:08
Tvättdag och Powerwalk
Ikväll blir det Victorias Secret Show med Fia och god mat =)) och sen filmen efteråt.
Cannibal filmen vill inte försvinna ur mitt huvud, den var så hemsk även om allt var fejk. Alla djur som dödades i filmen tex var på riktigt och allt ser så äkta ut. Usch, äckliga film.. Och man kan verkligen se att det handlar om det glada och nakna 80 talet =P usch.
Nej hämta gardinerna och gå med Zamme =)) Puss

17:33:11
EX
Det är jobbigt och man önskar att man bara kunde stänga av och skita i allt men det går inte. De spelar ingen roll hur bra man ser ut för EX är alltid ett hot. Konstigt nog. Speciellt om de också är första kärleken som ringer!!
Förlåt, shit vilken bitch jag är!! =(((
17:03:04
När en man ska grilla, händer följande:
2. Kvinnan gör sallad, tillbehör och efterrätt.
3. Kvinnan förbereder köttet för grillning, lägger den på ett fat tillsammans med grilltången och går ut med den till mannen som "hänger" vid grillen med en öl (helst tar hon med sig en extra öl till honom).
4. Mannen lägger köttet på grillen.
5. Kvinnan går in och dukar samt kontrollerar tillbehören.
6. Kvinnan kommer ut för att berättat att köttet snart bränns vid.
7. Mannen tar upp köttet från och räcker den till kvinnan.
8. Kvinnan tar in maten och ställer fram på bordet.
9. Efter maten dukar kvinnan av och diskar.
10. Mannen frågar om kvinnan tyckte att det var skönt att få ledigt från matlagningen en kväll... När han ser hennes irriterade min tänker han att det finns kvinnor som aldrig är nöjda - hur man än försöker!!
14:52:22
Nu åker julen ut
Undra om jag ska ta och göra en jordgubbs smoothie, känns som att det skulle vara mumma just nu. Med lite honung och kanske ananas =)) Ja så får det bli. Lite dåligt med uppdateringar nu, ursäkta för det.
Någon som har ett par billiga vinterskor att sälja till mig. Som är varma då naturligtvis!!
10:59:26
Dagens Låt: Chumbawamba - Tubthumping
00:28:24
Skrivkramp
Träffade på en stackars kille ute när hundarna kissade. Han satt i snön utanför sin port och var, hmm mjaaa Full?! Ledsen?! Ja någonting iaf. Gissa om Whisky blev arg? Ojojoj den hunden kan verkligen morra när han vill hehe. Men varför sitter man där ute egentligen? Varför vill man bli så full så man inte ens kan ta sig in i sin port?
Iaf har jag varit dum själv och faktiskt glömt nycklarna i min egen dörr sen gått och festat =P En snäll granne hade kastat in dom i brevinkastet hehehe. Fick lov att ringa och väcka mamma tre på morgonen för att hon skulle komma ner med andra nycklar =// VAAAD klantig man kan bli ibland. Uscha hehehe!! Vilka minnen..
Nu har jag bestämt mig att mitt godisberoende får vara över. Efter att ha läst KarinOlofssons blogg så måste de här få ett slut. Jag får må hur dåligt jag vill och vara så innihelvete godissugen men de ska inte spela någon roll. På söndag är de sista godisdagen, sen kommer den bara inträffa på helger. Det SKA gå den här gången.. Sådeså..
Sov gott nu allesammans =)
17:25:03
Snöstorm


16:51:38
Kyckling med Pommes
Inget har hänt idag alls, har hämtat stolarna och min present hos Conny och Calle, varit och handlat och nu är det mörkt.
Baby tjafsar med 3 just nu om min mobil som jag tappade i golvet. Den ligger bara där och jag betalar fortfarande på den mobilen men har min gamla. Massa tjafs iaf, hoppas att han kan lösa det.

Armbandet och örhängena =)) Massa fina..
12:19:48
Miss Nörd
A-Kassan stängde tolv idag också, typiskt. Jättebra =// 9-12 vissa dagar och 12-15 andra.. Knäppt!!
11:15:32
A-Kassan
MEN JAG SA JU DET, JAG PLUGGADE.. Åhhh trött man blir!
22:23:29
Sötaste ungen
22:05:12
13 misslyckade kändisingrepp
Källa: Aftonbladet

21:49:48
Pupillernas herre
Här bredvid är iaf babys pupill som borde vara extremt liten där men är gigantiskt, de där var bara början också. Tack och lov så är det återställd nu =)) Så nu är det bara att vänta och hoppas på att han blir bra på sitt öga igen.Undra om man ska ta och göra sig en kopp thée och lägga sig i sängen och kolla på Scrubs? Baby spelar och jag har tråkigt.
Hände en bussolycka idag utanför Borlänge mellan en linjebuss och en turistbuss från Ryssland, TUR att jag inte jobbar kvar på Dalatrafik det säger jag bara, viiilket kaos det hade varit, shit.
Men men, kommer de inga fler inlägg så har jag gått och dregglat i kudden iaf =))
16:50:29
Come Josephine, In My Flying Machine

16:33:55
Lilla Sjöjungfrun
Vilken favoritfilm har du från Disney?
15:04:55
Egocentriska människor
Den enda som de ser är dom själva, ingen annan. Även om de försöker få en att tro att de vill hjälpa och ställa upp så finns de aldrig där, deras problem är mycket större än ditt, även om de har jobb, pojkvän mm. Allt serverat men ändå missnöjda!!
Sånna personer klarar jag mig så bra utan, de tråkiga är allt skit de ska snacka om en som inte stämmer. Vrida på allt som man sagt för att de själva ska må ännu sämre och få sympati från andra och få det till att bli mitt fel!
Skaffa en Psykolog säger jag bara!!
Visste ni att det finns en sjukdom som gör att vissa människor ljuger så de själva tror på vad de säger och får även resten av omgivningen med sig. Och nej det är inte Mytoman utan nåt mycket värre som man måste medicinera mot.
Skaffa dig ett liv säger jag bara. Fy fan...
14:52:00
Ashlee Simpson - Outta My Head (Ya ya ya)
13:24:59
Babys öga
Vi ska tillbaka om 6-8 veckor och titta en gång till.
Läkaren började prata om gråstarr mm och då trodde jag att tårarna skulle komma men sen så ändrade hon sig och pratade om svullnaden. Fick se babys ögon i genomskärning *läskigt*
Hon droppade nåt i hans ögon också som fick pupillen att bli JÄTTEstor, hans ögon såg bara svarta ut, visar bild senare. Så jag fick köra hem för han kunde inte fokusera blicken.
Min älskade älskling. Och nu ska han plugga mitt upp i alltihopa, inte konstigt att han är stressad =((
22:15:37
Zamme & Whisky =)





21:43:19
Stå fiiint
Han kan stå fint när han vill =))

20:42:12
21 Juni

16:44:11
Sophie Ellis Bextor - Murder on the dancefloor
16:16:24
Sommar
Dessutom blir håret extreeeemt flygigt, STÖRANDEEE!

Jag använde ett läppglans från Isadora Express Star Gloss Nr 54 =))
14:45:29
2008 började bra, eller inte?!
Väntar fortfarande på besked från A-Kassan men de kommer nog gå segt nu för att de har varit helg och sånt. Typiskt =(( kommer säkert bli avslag på det med bara för att göra allt lite värre..
Får försöka tänka positivt, men just nu går de trögt för ingenting verkar vilja gå bra. Förutom Henkes skola, han har bara fyra tentor kvar nu =) han ska göra två st i slutet av Januari och efter det är det bara två kvar =)) *stolt*
Nu är de kisspausdags för vovvarna. Puss puss
13:00:09
Parfym favoriter i hyllan
1. Escadas Magnetism: En parfym jag använt sen i gymnasiet =))

2. Britney Spears Midnight Fantasy: Fick den i present av baby och använder den så gott som varje dag =)

3. Jessica Simpsons Sweet Kisses Creme Bruleé: Kan inte få nog av denna underbara kakdoft =D Love It!!

4. Sergio Tacchinis Donna: Babys favorit parfym på mig =)

5. J.Lo Glow: Luktar sommar och påminner om Gotland =)

11:27:24
Dagens Låt: Anastacia - Heavy On My Heart
20:09:00
Sista inlägget















