Lååångpromenad

Vardag / Permalink / 0
Började med att vi bara skulle gå över motorvägen för att kolla på fina hus, men det slutade med att vi nästan promenerade till Jonsered, förbi Partilles riktiga ghetto med hus, liknande spanska slummen. Helt sjukt. Så skulle jag aldrig vilja bo, såg hemskt ut. Sen förbi stall och ut på landet hehe. Hälsade på hästarna som stod längs vägen också så klart. Så fina.
Zamme och Whisky var också med naturligtvis, de behövde en rejäl promenad. Så vi var ute i 2 timmar och bara gick. Vi ska försöka och ta en sån här promenad varje dag, iaf när älsk är ledig. Det behöver vi hehe. Så idag blev det runt milen för oss ovana vandrare.
Så nu står älsk och diskar och ikväll ska jag laga mat. Vildsvin med pasta och lite annat gojs. Mums..

Hoppas verkligen jag får jobbet på Model Lab, skulle vara grymt kul om inte annat. Haha nästan lite som när Audrina i The Hills jobbade för Quixote Studios. Fun fun helt klart.
Till top